Викладачі кафедри виступили на засіданні мистецтвознавчої комісії НТШ

21 березня 2024 року відбулося спільне засідання мистецтвознавчої комісії НТШ, обласної та міської “Просвіти” , приурочене 210-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

Свої доповіді виголосили Степан Геник (доктор медичних наук, професор кафедри судинної хірургії Івано-Франківського національного медичного університету), Ганна Карась (доктор мистецтвознавства, професор кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника), Марія Гуцол (заступник ректора Івано-Франківського національного медичного університету з виховної роботи, голова правління Івано-Франківського міського об’єднання «Просвіта», кандидат філологічних наук), Любов Серганюк (кандидат мистецтвознавства, професор, завідувачка кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника), Наталія Толошняк (кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувачка кафедри естрадно-вокального мистецтва ЗВО «Університет Короля Данила»), Юрій Волощук (кандидат мистецтвознавства, професор кафедри виконавського мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника), Надія Бабій (кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника),Володимир Шпільчак (кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника).

У роботі засідання взяли участь також і викладачі кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Віолетта Дутчак (доктор мистецтвознавства, професор, завідувачка кафедри) виступила із доповіддю «ШЕВЧЕНКІАНА В АУДІОЗАПИСАХ БАНДУРИСТІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ: ОБРАЗНО-ТЕМАТИЧНИЙ І ЖАНРОВИЙ АНАЛІЗ». Леся Романюк (кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри) науково осмислила «МУЗИКУ ДО «КОБЗАРЯ» Т. ШЕВЧЕНКА У ТВОРЧОСТІ М. ЛИСЕНКА».

Твори Тараса Шевченка читали студенти Івано-Франківського національного медичного університету Пижик Аліна (польською мовою), Лопушанська Анна (англійською), Литвинчук Анна (іспанською), Шульга Софія (німецькою), Скільська Наталя (італійською), Хіманшу Каш’яп (Індія, українською), Фукан Джінту.

В рамках засідання відбулася виставка творів Тараса Шевченка іноземними мовами з колекції Григорія Дутчака; виставка Наталії Синиці «Вишита обкладинка до “Кобзаря”».
Світлини професорів Віолетти Дутчак і Ганна Карась.