Активні наукові передвихідні кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва

11-12 жовтня відбувалася XI Всеукраїнська науково-практична конференція пам’яті театрознавця Євгенія Русаброва «ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ І БАЛЕТУ імені М. В. ЛИСЕНКА. ШЛЯХИ РОЗВИТКУ. РЕПЕРТУАР. МИТЦІ»
напередодні 100-річчя Першого українського театру опери та балету. Серед учасників наукового форуму були докторка мистецтвознавства, професорка, завідувачка кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Віолетта Дутчак, яка виступила із доповіддю “Радянська опера як об’єкт незалежних досліджень (за матеріалами Архіву Вкраїнського Вільного Університету, Мюнхен, Німеччина)”, та аспірантка кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Прикарпатського національного університету Ольга Кожушок із науковою розвідкою “Нео-опера-жах “Гамлет”: жанрова ідентифікація”.

Також 11 жовтня професорка нашої кафедри Віолетта Дутчак брала участь у Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю (м. Івано-Франківськ), присвяченій 110-річчю створення Легіону Українських січових стрільців, яка, окрім того, що разом із професоркою, докторкою мистецтвознавства Ганною Карась модерувала роботу секції “Мистецькі виміри історії Легіону УСС, культура повсякдення та пам’яті про українських січових стрільців”, виголосила доповідь “Пісні січових стрільців у бандурному мистецтві України та діаспори ХХ – початку ХХІ століть: аранжування, виконавство, звукозапис” .