Викладачі та студенти кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва взяли участь у відкритті пам’ятної дошки Петру Чоловському

28 березня 2025 року на фасаді міського Народного дому, що на вул. Вовчинецькій, 188, відбулося відкриття анотаційної дошки заслуженому працівнику культури України, педагогу-баяністу, диригенту, співаку, викладачу кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Петру Михайловичу Чоловському – людині, яка все своє життя присвятила розвитку української культури та вихованню нових поколінь музикантів. Щемливими та теплими були спогади про митця його доньки, доцентки Зоряни Рось, міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, директора Навчально-наукового інституту мистецтв доцента Володимира Федорака, завідувачки кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва та колеги викладача професорки Віолетти Дутчак, які відзначили, що Петро Чоловський залишив неоціненний внесок у музичне мистецтво нашого краю, виховавши за понад півстоліття викладацької діяльності численних учнів у сфері народно-інструментального виконавства та плекаючи давні традиції хорового співу на Галичині. Він – автор нотних навчально-репертуарних збірників, наукових статей і методичних розробок, численних обробок та перекладів народнопісенних зразків для баяна-акордеона та для мішаних й однорідних хорів, вокальних ансамблів, квартетів; упорядник репертуарних збірників для чоловічих однорідних ансамблів та хорів. «Головне – не опускати рук, а жити за земними і небесними законами в гармонії з природою…» – життєве кредо Петра Чоловського, яке й сьогодні залишається актуальним для всіх, хто творить мистецтво.
Опісля відкриття дошки відбувся вечір пам’яті видатного музиканта. Його учасниками були лемківська хорова капела “Бескид” (керівниця Олена Поглод), чоловічий квартет “Коло” (керівник засл. арт. України Мирослав Петрик), чоловічий квартет “Легінь” (у відеозаписі) – колективи,  з якими працював митець та у яких “жив”. У концертну програму ввійшли твори в авторських опрацюваннях музиканта. Спомини про митця прозвучали з уст професорки Ганни Карась. Студенти-вокалісти класу викладачки доцентки Зоряни Рось та її син виконали українську народну пісню “Жовнір гаєм блуде”. Від колеги Христини Михайлюк, його учениці Марії Ортинської та “Росинок” на світлу згадку прозвучали композиції “Відлітають журавлі” О.Білаша та теплі спогади.  У концерті не міг не звучати улюблений інструмент митця. Студенти кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва , лавреати міжнародних конкурсів, Павло Ільїн (викладач доцент Владислав Князєв) та Роман Сабадиш (викладач старший викладач Богдан Парумба) віртуозно урізноманітнили програму сучасною музикою для акордеона Віктора Власова.
Ще за життя Петра Михайловича із чоловічим квартетом співпрацював квартет бандуристок “Ґердан” кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва, які акомпанували вокальному колективу, виконували спільні вокально-інструментальні композиції, а також здійснили звукозаписи. Виконавиці присвятили світлій пам’яті маестро твори “Чуєш, брате мій” (Б. і Л.Лепкий) та “Сповідь (О.Герасименко). А на завершення концерту виступили у колаборації із “Колом”, виконавши обробку народної пісні “Ой, зійшлися всі бурлаки” (аранж. П.Чоловського) та улюблену композицію П.Чоловського “І мертвим, і живим” (Т.Шевченко, Б.Шиптур).
Світлий образ Петра Михайловича Чоловського назавжди в наших серцях!