Завідувачка кафедри Віолетта Дутчак – переможниця всеукраїнського конкурсного відбору проєктів наукових досліджень

Відбувся щорічний конкурсний відбір проєктів фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок за участю закладів вищої освіти та наукових установ, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

Конкурсний відбір проходив у два етапи. Загалом було затверджено 612 робіт.

За результатами конкурсного відбору серед переможців аж 4 проєкти науковців Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. А саме:

• «Творчий універсалізм митців української діаспори ХХ – початку ХХІ століття: ідентифікаційний, комунікаційний, синергетичний виміри» (керівниця – завідувачка кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва, докторка мистецтвознавства професорка Віолетта Дутчак), обсяг фінансування проєкту – 1 260 000 грн.;
  • «Елементи гібридних сенсорних мікросистем для біомедичних застосувань» (керівник – професор Ігор Когут ), обсяг фінансування проєкту – 2 400 000 грн.;
  • «Корекція метаболічного синдрому збагаченими сульфорафаном препаратами з проростків броколі» (керівник – професор Володимир Лущак), обсяг фінансування проєкту – 4 500 000 грн.;
  • «Застосування методів аналізу і топології до задач про класифікацію, розклад, продовження відображень між різними просторами» (керівник – професор Михайло Попов), обсяг фінансування проєкту – 4 500 000 грн.

Зазначимо, що виконання проєктів та їх фінансування розпочалося з 2022 року за рахунок коштів державного бюджету України за бюджетною програмою «Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ”.