Участь оркестру народних інструментів у Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів (м. Дрогобич, 4.05.2019 р.)

3-6 травня 2019 року в стінах Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (місто Дрогобич) відбувся ХІІ-й Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE», присвячений 50-річчю від дня народження доктора мистецтвознавства Андрія Сташевського та ІV-а Міжнародна науково-практична конференція «Музичне мистецтво ХХІ століття – історія, теорія, практика». До складу журі входять відомі діячі культури та мистецтва, науковці та педагоги, організатори національних та міжнародних конкурсів з України, Білорусії, Польщі, Литви, Італії, Франції, Великої Британії, Сербії. Серед пріоритетних завдань конкурсу варто підкреслити наступні: проведення науково-практичних конференцій, майстер-класи, показові уроки, лекції, творчі зустрічі, концертні імпрези, презентації навчальних посібників, підручників, репертуарних збірників науковців регіону, України та зарубіжжя, що сприяють популяризації сучасних здобутків науково-мистецької спільноти. Цього року в ньому взяли участь представники різних навчальних інституцій України, Литви, Латвії, Білорусії, Сербії, Молдови, Великої Британії, Китаю. Паралельно сольним виступам, своє мистецтво демонстрували концертні виконавці, композитори баяністи, акордеоністи, ансамблі баяністів-акордеоністів, ансамблі малих та великих форм з участю баяна, акордеона, а відтак – оркестри народних інструментів у шести категоріях.

Зокрема, у V-й категорії С – оркестри народних інструментів, де учасниками були ще вісім колективів з Латвії, Дніпра, Києва, Луцька, Львова, Рожнятова, Івано-Франківська отримав перемогу і став лауреатом ІІІ-ї премії оркестр народних інструментів кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (керівник та диригент – кандидат мистецтвознавства, доцент Лілія Пасічняк, концертмейстери – кандидат мистецтвознавства, доцент Юрій Гулянич, Ірина Борух). У виконанні оркестру прозвучало шість творів українських та зарубіжних композиторів: українська народна пісня в обробці Юрія Гречка «Розпрягайте, хлопці, коней» (соліст – Петро Ковалик, баян, клас старшого викладача Богдана Парумби); Чіпріано Порумбеску, інструментування Сергія Орла «Балада» (соліст – Богдан Дмитрик, скрипка, клас старшого викладача Романа Шиптура); Антон Муха, інструментування Андрія Дейчаківського «Фантазія на тему української народної пісні «Ой гай, мати»; Володимир Косма, обробка Любомира Никорака «Мелодія з к/ф «Високий блондин у чорному черевику» (соліст – Юрій Ткачівський, кларнет, клас доцента Олександра Мельника); обробка Віктора Максимова, інструментування Андрія Дейчаківського, румунський народний танець «Лєкурічі» (соліст – Іван Збіглі, акордеон, клас доцента Лілії Пасічняк); обробка Юрія Гречка «Прикарпатський».

У ІV категорії – виконавці народної, естрадної та джазової музики (без обмежень у віці), де серед 12 учасників були студенти Британського коледжу акордеоністів (Лондон), Харківського НУМ ім. Котляревського, Львівської НМА ім. М.Лисенка, Білоруського державного університету культури і мистецтв, Токмацької ДМШ (Україна), Черкаської ДМШ №3, Дніпровської ДМШ № 16, Рівненського Інституту мистецтв, отримав перемогу і став лауреатом ІІ-ї премії Збіглі Іван – студент 4 курсу, денної форми навчання, кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», викладач, доцент Пасічняк Лілія Михайлівна. До конкурсної програми студента увійшли наступні шість творів: В.Загуменов «Гумореска», Є.Дербенко «Циганська угорка», Ф.Марокко «Спробуємо на десять», В.Черніков «Вальс-експромт», В.Власов «Посмішка Брамса», Варіації на тему румунської народної пісні «У городі у Івана».

Журі конкурсу відзначило високу виконавську майстерність солістів та оркестру, їхній вагомий внесок у популяризацію національної академічної виконавської школи.

На сцені – оркестр народних інструментів Навчально-наукового інституту мистецтв